Hydroizolacje fundamentów

W wyniku nieposiadania bądź też dysponowania wadliwą izolacją fundamentów jesteśmy narażeni na nieustanne kłopoty dotyczące zawilgocenia domu oraz pojawienia się w nim grzyba. Mając świadomość tego faktu należy przystąpić do izolacji fundamentów nie tyko pod kątem zahamowania straty ciepła, ale również i przed wodą. Bez tego będą one w dłuższej perspektywie nasiąkać wodą czym gąbka. W wyniku czego pogorszeniu ulegają też właściwości fizyczne pomieszczeń. Dodatkowo taka erozja wodna jest w stanie nawet w skrajnych przypadkach doprowadzić do wad konstrukcyjnych budynków.

Chcąc uniknąć omówionych powyżej problemów zaleca się rozważyć wykonanie hydroizolacji przy użyciu pianki poliuretanowej. Wymieniona przed chwilą substancja należy obecnie do najlepszych rozwiązań izolacji fundamentów oraz piwnic. Wynika to chociażby z niewielkiej chłonności wilgoci przez taką izolację. Dodatkowo wytrzymała struktura takiej termoizolacji chroni również przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Poliuretany skutecznie eliminują ryzyko zawilgocenia obiektu dzięki idealnemu dopasowaniu się do kształtów fundamentów. Spójność warstwy izolacyjnej objawia się brakiem jakichkolwiek łączeń, jest ona również trwała i szybka w aplikacji. Hydroizolację fundamentów pianką można już w tym samym dniu zasypać. Najlepszą odmianą pianki poliuretanowej jest pianka zamkniętokomórkowa, ponieważ jej struktura zapewnia właściwą izolację. Piana ta ma najlepszą odporność na ściskanie, a do tego tylko ona chroni przed wchłanianiem wody. Izolacja fundamentów z wykorzystaniem pianki poliuretanowej jest też wybornym sposobem na ochronę podstawy domu przed destrukcyjnym oddziaływaniem związków chemicznych. Implementacja takiego rozwiązania jest najmniej uciążliwa na tle alternatywnych rozwiązań izolacyjnych.