Ocieplenie poddaszy pianą natryskową

Bardzo łatwo da się zaobserwować tendencję wzrostową zainteresowania dociepleniami poddaszy. Tworzenie komfortowych poddaszy, przeróbka strychów oraz reorganizacja istniejących już zadaszeń nad mieszkaniami to kluczowe wyzwania dla istniejących na rynku rozwiązań izolacyjnych. Jeśli planujemy poddasze przerobić na część użytkową to musimy zapewnić s wemu wnętrzu izolację hamującą latem dopływ z zewnątrz ciepła i jego odpływ z wewnątrz w czasie zimy. Tradycyjnie stosowane izolatory ciepła jak styropian lub wełna mineralna oprócz nie zawsze stałych parametrów izolacyjnych generują dodatkowe koszty w postaci użycia materiałów dodatkowych oraz długim czasem trwania prac izolacyjnych. Jakby tego było mało optymalną izolację z tych komponentów uzyskujemy dopiero przy grubości około 30 cm. Jest więc to dodatkowe obciążenie dla konstrukcji budynku i naszego portfela.

Na całe szczęście jest znacznie bardziej efektywne i tańsze rozwiązanie, a mowa jest tutaj o natrysku pianą poliuretanową. Za sprawą unikalnej technologi aplikacja od wewnątrz dachu pozwala niezwykle szczelnie pokryć całą połać. Utworzona w ten sposób zwarta powierzchnia skutecznie ociepla, tłumi wszelkie dźwięki dochodzące z zewnątrz, a do tego jeszcze usztywnia całą konstrukcję dachową. Izolację z piany natryskowej można wykorzystać nawet do uszczelnień nawet bardzo skomplikowanych powierzchni dachowych, bo substancja wyśmienicie, trwale oraz bardzo dokładnie wypełnia nawet te trudno dostępne zakamarki. Doskonałe właściwości izolacyjne oraz cechy mechaniczne pianki poliuretanowej powodują, że jest ona bardzo popularna w budownictwie energooszczędnym i szkieletowym. Dodatkowo izolator ten jest bardzo bezpieczny dla naszego zdrowia i środowiska naturalnego.

Powyżej zostało wymienionych kilka zalet, które przyczyniły się do ogromnej popularności piany natryskowej. Stała się ona w ten sposób wiodącym materiałem do ociepleń i zabezpieczeń przeciwwilgociowych poddaszy.