Ocieplenie posadzek pod ogrzewanie podłogowe pianą PUR

Odpowiednio wyizolowana posadzka jest uważana za połowę sukcesu w kontekście zabezpieczenia naszego domu przed uciekaniem z niego energii cieplnej. Niestety bardzo często sporo uwagi poświęca się zabezpieczeniu izolacyjnemu poddaszy i ścian, a umyka nam gdzieś pamięć o izolacji posadzek. W wyniku takich zaniedbań prawie na pewno dopadnie nasz dom nieefektywność energetyczna, która jest podstawową przyczyną wzrostu kosztów za ogrzewanie i wentylację domu.

Na szczęście można w 100% uniknąć tego problemu stosując ocieplenie posadzek pod ogrzewanie podłogowe pianą PUR. To za jej sprawą każdy inwestor w mig dostrzeże zalety bezspoinowej i hermetycznej podłogi. Tego rodzaju rozwiązane to gwarancja komfortu cieplnego przez długie lata.

Korzystając z izolacji opartej na pianie poliuretanowej da się w dużym stopniu zredukować grubość warstwy izolacji pod podłogą. Jest to możliwe dzięki dużemu współczynnikowi izolacyjności pianki. Stąd też można pokusić się o porównanie, że zamiast 2 cm styropianu można wykorzystać tylko 1cm piany poliuretanowej. To nie koniec korzyści wynikających z wykorzystania poliuretanowej pianki, bo z jej pomocą zyskujemy tanią i szybką w montażu izolację. Jest to również niezwykle trwałe i ekologiczne rozwiązane, które może być wykorzystane nawet w domach osób borykających się z alergiami. Dodatkowo wybór tego właśnie izolatora zabezpiecza nas przed wybrzuszeniem się wężownicy lub klawiszowaniem płyt. Izolator ten z powodzeniem może być aplikowany wprost na beton z kolei ogrzewania podłogowego mocuje się do pianki przy użyciu tradycyjnych uchwytów.