Pianka zamkniętokomórkowa

Jak zapewne wszyscy wiedzą na rynku dostępne są różne odmiany pianki izolacyjnej. Taka piana zamkniętokomórkowa znacząco różni się od swojej otwartokomórkowej konkurentki nie tylko strukturą, ale również posiada odmienny zakres stosowania. Izolator ten jest niezwykle populary ze względu na bardzo niewielką, bo na poziomie maksymalnie 3%, chłonnością wilgoci. Omawiany w tym tekście rodzaj pianki poliuretanowej może pochwalić się dużą odpornością na postępowanie pleśni oraz grzybów. Zamkniętokomórkowe pianki da się wykorzystać w zróżnicowanym przedziale cielnym począwszy od – 50C a kończąc na +130C. Jakby jeszcze było tego komuś zbyt mało to pianki izolacyjne są odporne na działanie rozpuszczalników organicznych.

Piana zamkniętokomórkowa jest niezwykle efektywnym rozwiązaniem izolacyjnym, przy małej grubości. Jednocześnie nie traci ona przy tym swoich ogromnych parametrów w izolacji cieplnej i wodnej. Tego rodzaju osiągi sprawiają, że bez problemu pana jest w stanie zastąpić styropian, wełnę mineralną itp. Budownictwo bardzo szybko zaadaptowało tą technologię do swoich potrzeb, co doskonale widać na praktycznie nieograniczonym polu zastosowań tego izolatora.

Piana zamkniętokomórkowa znalazła swoje zastosowanie w:
* hydroizolacji fundamentów
* zewnętrznym ocieplaniu dachów
* separacji cieplnej pod ogrzewanie podłogowe
* izolacji cieplnej ścian stropowych
* izolacji ścian 3W
* utrzymaniu ciepła na dachach z blachy
* izolacji termicznej dachów budynków gospodarczych, hal produkcyjnych, chlewni itp.
* separacji wszelkiego typu zbiorników, rur, itp.

Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że pianka poliuretanowa umożliwia przeprowadzenie izolacji na dużych powierzchniach. Na dodatek proces ten da się wykonać bardzo szybko. Mając na względzie szereg atutów omawianego tutaj rozwiązania izolacyjnego staje się on w oczach inwestorów niedoścignionym systemem dla konkurencyjnych rozwiązań.